Właściwości drewna mahoniowego

Kategoria: Drewno
Tagi : , ,

Właściwości drewna mahoniowego Jeśli chodzi o meble w jadalni, nie mamy wielu opcji do wyboru. Ale nic nie sprawia tak dużego wrażenia luksusu i piękna niż meble wykonane z litego drewna. Drewno może być dosłownie dostępne w setkach różnych rodzajów, różniących się między sobą pod względem koloru, ziarnistości, twardości, wzorów, oznaczenia oraz indywidualnych cech fizycznych. Nie można dokonać lepszego wyboru, niż kupić mebli do jadalni, wykonane z litego drewna – takie meble są trwałe, mocne, odporne na wstrząsy, znakomite z wyglądu i bardzo odporne na uszkodzenia. Przed wyborem zestawu do jadalni lub salonu, dobrze jest, aby zrozumieć, jakie różne rodzaje drewna są dostępne w sprzedaży, i jakie są ich indywidualne cechy. Najczęściej stosowane rodzaje drewna, do produkcji mebli to drewno mahoniowe, dębowe, klonowe, bukowe i sosnowe. Również bardzo popularne jest drewno wiśni i orzecha. Dzięki ich ich charakterystycznemu zabarwieniu, meble z tego drewna uznawane są za luksusowe. Przyjrzyjmy się bliżej, kilku rodzajom drewna. Na pierwszy ogień weźmiemy mahoń. Mahoń, jest to twarde drewno, które ma charakterystyczne, bogate, ciemniejsze zabarwienie, zazwyczaj czerwonawo-brązowe. Drewno to doskonale nadaje się do rzeźbienia. Jego struktura jest idealnie do tego rodzaju działalności artystycznej. Więc jeśli chcesz do swojego domu kupić meble z ręcznie wykonanymi zdobieniami, to meble z drewna mahoniowego, będą najlepszym możliwym wyborem. Ponieważ ten rodzaj drewna nie jest na ogół skłonny do pęcznienia lub kurczenia się, jest dzięki temu bardzo trwały, zachowuje swój kształt i strukturę w niezmienionej postaci, przez wiele lat. Drewno mahoniu jest ciężkie, stabilne. W wyniku tego, otrzymujemy meble o wysokiej jakości. Niestety, ma to także przełożenie na ceny, jakie musimy zapłacić za takie produkty. Meble z litego drewna, a w szczególności z drewna mahoniowego, są kilka razy droższe, niż meble wykonane z płyt wiórowych, powleczonych okleiną. Jeżeli jednak planujemy długoterminową inwestycje w umeblowanie swojego domu, warto jest wybrać właśnie ten rodzaju mebli.

Meble z drewna dębowego

Kategoria: Dęby
Tagi : , ,

Meble z drewna dębowego Kupowanie do domu dębowych mebli, to idealny sposób, aby nadać swojemu miejscu zamieszkania stylu i trwałości. Coś takiego może zapewnić tylko dąb. Nic dziwnego, że dąb jest najlepszym wyborem dla stolarzy i rzemieślników, którzy ręczni wykonują meble. Nie zmieniło się to od setek lat. Wyobraź sobie urok przebywania w sypialni, w której łóżko wykonane jest z pachnącego drewna dębowego. Albo wyobraź sobie inne dębowe stoły i krzesła w salonie. Faktem jest, że zarówno ciemne i jasne dębowe meble, mogą wyglądać wspaniale w każdym pomieszczeniu w domu. Przedstawimy ci kompletny podręcznik, pomocny w uzyskaniu najlepszej jakości mebli dębowych. Po pierwsze, spójrzmy na to, czym jest dąb. Dąb jest drewnem z drzewa dębowego. Dąb jest drzewem liściastym, którego każdy rodzaj występuje na półkuli północnej. Dąb występuje w dwóch podstawowych wariantach – czerwonym i białym. Oba mają podobną ziarno, ale biały dąb posiada dłuższe promienie i słoje. Biały dąb jest bardziej wytrzymały od czerwonego dębu, a także, co oczywiste, jest także jaśniejszy. Czerwony dąb jest popularny do produkcji podłóg, mebli i naczyń. A także wielu innych rzeczy. Czerwony dąb to stolarskie marzenie. Drewno to jest łatwe do szlifowania, barwienia i wykańczania. Jasny dąb znany jest ze swojej wytrzymałości i odporność na gnicie i działanie wilgoci. To sprawia, że drewno to, bardziej nadaje się do stosowania zewnątrz. Jako meble na patio na przykład. Więc dlaczego warto wybrać dębowe meble dla swojego domu? Odpowiedź można w dwóch słowach: piękno i trwałość. Piękno mebli z drewna dębowego, pochodzi od jego koloru i wyglądu. Dąb ma ponadczasowe, klasyczne piękno. Oznacza to, że rzeczy takie jak dębowa rama lustra, będzie wyglądała tak samo dobrze w eleganckim mieszkaniu, jak w małym, rustykalnym domku, położonym głęboko w lesie. Jeśli chodzi o kolor, dąb ma niewiele sobie równych. Drewno dębu jest znane ze swojego wyjątkowego ziarna, co jest szczególnie wyraźne, kiedy drewno jest przecierane, a następnie bejcowane.

Wybór dębowych mebli

Kategoria: Dęby
Tagi : , ,

Wybór dębowych mebli Jeśli chcemy do swojego mieszkania, zakupić meble z drewna dębowego, to koniecznie musimy rozważyć ich trwałość. Jeśli chodzi o trwałość, to twardość dębu, chroni meble przed uderzeniami, powstającymi w codziennym życiu. Dąb ma również w swoim drewnie obecny kwas taniny, co czyni go odpornym na owady, pleśń i grzyby. W rzeczywistości, większość uszkodzeń na meblach dębowych, wynika umieszczania na ich powierzchni gorących obiektów, a także substancji żrących lub brudnych. Trwałość dębu jest idealna do domów, w których znajdują się aktywne dzieci. Drewno z dębu jest bardzo odporne na uderzenia i zarysowania. Gdy chodzi o zakup mebli, twoje dwa główne warianty, to solidne meble dębowe i płyta fornirowa. W tym ostatnim, warstwa wierzchnia, wykonana z litego dębu, jest przyklejona do mniej wartościowego drewna, takiego jak sosna, sklejka lub płyta wiórowa. Okleiny dębowe mogą wyglądać bardzo miło dla oka i często są mocne i trwałe. Osiąga się to, przez nakładanie na siebie, kilku warstw takiej płyty. Jednak niskie i cienkie dębowe licówki, słabej jakości, mogą się szybko odklejać od osnowy. Takie uszkodzenia są już bardzo trudne do naprawienia. Jeśli kupujesz meble z litego dębu, Twoje wybory ograniczą się do mebli wykonanych z ciemnego lub jasnego dębu. Twoja decyzja będzie zależeć od takich czynników, jak wielkość swoich pokoi, kolory na ścianach, wygląd podłóg i znajdujących się w pokoju mebli. Ciemne dęby wyglądać mogą na cięższe, więc mogą nie być odpowiednie w małym pomieszczeniu. Dęby jasne, potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę światła i przestrzeni. Dębowe meble mają również bardzo elegancki i nowoczesny wygląd. Niezależnie od typu domu, w którym mieszkasz, masz pewność, aby znaleźć idealne meble do jego urządzenia. Odpowiedni wybór, będzie mógł poprawić swój styl życia. Być może chcesz wykonać w swoim domu, stylowy dębowy salon, lub urządzić małą, kameralną biblioteczkę. Drewno dębowe jest idealnie do wszystkich zastosowań. Jeżeli nie wiesz gdzie zakupić takie drewno, powinieneś udać się najbliższego w swojej okolicy tartaku.