Otwórz swój tartak

Kategoria: Tartak
Tagi : , ,

Otwórz swój tartak Jeżeli postanowiłeś kupić dla siebie przenośny tartak, a także jeśli masz czas, możesz rozszerzyć swoje usługi, o pomoc dla swoich przyjaciół i członków rodziny. Można im pomóc za darmo, jeśli tego chcesz, lub pobierać za swoje usługi opłaty. Z drugiej strony, można takie usługi świadczyć za ułamek tego, co duży tartak drzewny lub duża stolarska, może od nich zażądać. To może uczynić ich szczęśliwymi, a jednocześnie wprowadzi trochę pieniędzy do twojej kieszeni. Jeśli wszystkie twoje urządzenia są kompletne, można nawet wypożyczyć przenośny tartak do przyjaciół, członków rodziny lub sąsiadów. Takie działanie jest mądre, gdyż daje dodatkowy dochód, bez konieczności wykonywania jakiejkolwiek pracy. Wystarczy upewnić się, że masz swój tartak w dobrym stanie technicznym i możesz go wynajmować za ustaloną wcześniej opłatą. Gdy jesteś już gotowy, aby włączyć przenośny tartak do działalności gospodarczej, może być konieczne zakupienie większego przenośne tartaku. Jednak to zależy od rodzaju drewna, które zamierzasz na nim ciąć, a także tego, jak często będziesz to wykonywał. Mały trak z piłą, może być dobry do pracy niepełnym wymiarze czasu. Jeśli zamierzasz pracować 5 lub więcej dni w tygodniu, być może trzeba będzie zakupić większy, przenośny tartak. Takie większe urządzenie, będzie wydajniejsze, dzięki czemu w tym samym czasie, wykonamy większą ilość pracy. Oznacza to dla nas wyższy zarobek. Istnieją także inne elementy, związane z rozpoczęciem działalności, polegającej na świadczeniu usług tartacznych. Na przykład, być może trzeba będzie zatrudnić dodatkowe osoby do pomocy. Wiele dużych, przenośnych tartaków wymaga co najmniej dwóch ludzi do ich obsługi. Jeśli zdarzy się znaleźć kilku ludzi, o odpowiednich kwalifikacjach, możesz kupić kilka dodatkowych traków, dzięki czemu rozwiniesz swój biznes. Im więcej będziesz posiadał przenośnych młynów tnących, tym mocniej szmacianka swoją firmę i stajesz się konkurencyjny na lokalnym rynku. Te wszystkie działania prowadzą do pomnażania zysków, a także umacniania swojej pozycji.

Trak taśmowy kontra tarczowy

Kategoria: Tartak
Tagi : , ,

Tartaki występują w kilku rodzajach. Dwa najbardziej powszechne są to traki z piłami tarczowymi i taśmowe. Traki taśmowe wydają się być najbardziej popularne, szczególnie dla zastosowań przemysłowych. To dlatego, potrafią obsługiwać duże bale drewna. Korzystają także z cienkich ostrzy, które potrafią ciąć drewno na mniejsze kawałki. Dzięki temu, z jednego użytku drewna, otrzymujemy mała ilość odpadków. Inną zaletą piły taśmowej nad piłą tarczową, jest to, że piła taśmowa może wykonywać cięcia szybciej. Tartaki taśmowe, przeznaczone są do wykorzystania wysokich prędkości. Dlatego są świetne do cięcia dużych ilości drewna w krótkim czasie. Piły tarczowe z pewnością nadal mają swoje zastosowania, ale zwykle są one wykorzystywane na bardziej ukierunkowane działania. Na przykład, piły taśmowe są wykorzystywane wtedy, kiedy zależy nam na osiągnięciu dużej prędkości. Piły tarczowe są nieco bardziej znane ze swojej finezji. Tak więc, jeśli musisz wykonać cięcie dużej ilości drewna, o równomiernej wielkości lub takim samym kształcie, to piła taśmowa będzie dobrym wyborem. Jeśli będziesz wycinał dużo różnych kątów i a także prowadził cięcia niestandardowe, pilarka tarczowa będzie w tej sytuacji lepszym rozwiązaniem. Być może to dziwnie dla ciebie zabrzmi, ale kolejną rzeczą do rozważenia jest możliwość przenoszenia tartaku. Tylko dlatego, że nazywa się to przenośny tartak, nie oznacza, że będzie on łatwy do przenoszenia. Większe, cięższe tartaki mogą wymagać konkretnych pojazdów do ich holowania. Dlatego ci, którzy inwestują w duże tartaki przenośne, często muszą przywozić drewno do tartaku, a nie odwrotnie. Z drugiej strony, mniejsze przenośne tartaki, można zabrać niemal wszędzie. Dlatego są idealne dla mniejszych firm, świadczących usługi tartaczne przecierania tarcicy. Na przykład, jeśli że masz klienta, który chce abyś przygotował mu drewno na zimowy opał, łatwiej będzie ci zabrać mały trak na jego posiadłość, niż przewozić drewno do tartaku, a gdy będzie pocięte, z powrotem zawozić do klienta.

Automatyczna lub ręczna obsługa tartaku

Kategoria: Tartak
Tagi : , ,

Ostatnią rzeczą do rozważenia przy zakupie traku, jest sposób jego transportowania. Większe przenośne tartaki, są często sprzedawane wraz z przyczepami holowniczymi. Mniejsze traki nie są w nie fabrycznie wyposażone. Jednak niektóre, mniejsze przenośne traki, mogą być demontowane i przewożone na plac budowy, na standardowej pace pickupa. Wystarczy upewnić się, że jesteś w stanie dowiedzieć się, jak je samodzielnie rozmontować i zmontować. Należy również zastanowić się, jak wielką mocą trzeba będzie dysponować. Czy zamierzasz pracować samodzielnie lub z pomocą innej osoby? Czy zamierzasz może mieć cały zespół pracowników? To są ważne pytania, na które należy odpowiedzieć, zanim dokonamy wyboru. Jedno lub dwu osobowa praca, jest lepiej dostosowana do mniejszych tartaków. Większe traki będą wymagały większej ilości rąk do pracy. Więc jeszcze raz przemyśl swój wybór, biorąc pod uwagę ilość zatrudnionych u ciebie osób. Pamiętaj, że zakup powinien być odpowiednio dopasowany do twojego biznes planu i wielkości firmy. Łatwość użytkowania traka, to kolejna rzecz do rozważenia. Na pewno chcesz, aby trak była łatwy do obsługi, a przy tym bezawaryjny. Czasami są to dwie funkcje, które pozostają do siebie w sprzeczności. Im większej wymagamy łatwości w sterowaniu, tym trak będzie bardziej zautomatyzowany. A im więcej jest gdzieś automatyki, tym wyższe potencjalne ryzyko jej popsucia się. Istnieją jednak tartaki, które wchodzą między te dwie opcje. Niektóre tartaki przenośne wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, ale nadal wymagają ręcznego ładowania tarcicy. Ogólnie, większe operacje będą prawdopodobnie bardziej wydajne, jeśli użyjesz przenośnych tartaków, które są w pełni hydrauliczne i zautomatyzowane. Mniejsze operacje mogą być wykonywane na małym, ręcznie obsługiwanym traku, lub takim, który ma kilka dodatkowych funkcji, ale nie jest w pełni hydrauliczny. Oczywiście, zawsze jest miło mieć kilka dodatkowych funkcji. Ale tylko wtedy, kiedy możesz sobie na nie pozwolić – czyli kiedy będzie cię stać, na serwisowanie takiego urządzenia.